Trestní právo

V oblasti trestního práva se stáváme obhajobou našich klientů v trestním řízení, a to jak v přípravném, tak soudním. Zastupujeme poškozené i oběti, připravujeme veškeré potřebné písemnosti a zajišťujeme odborné konzultace.

Trestní oznámení

Stalo se vám nějaké příkoří, křivda, podvod, násilí nebo jste se dozvěděli o jednání, které by mohlo být trestným činem? Nepřihlížejte nečinně a nebuďte obětí - využijte možnost podat trestní oznámení.

Trestní oznámení může podat jak poškozený, tak oznamovatel. V této oblasti s vámi zkonzultujeme možnosti a dohlédneme za vás na celý postup.

Trestný čin

Trestný čin se dělí na přečiny (méně závažné trestné činy) a zločiny, za které hrozí odnětí svobody na nejméně pět let. Pomůžeme vám, ať už jste v případu v roli poškozeného či pachatele.

Zajistíme vám odborné poradenství, právní zázemí i pomoc při obhajobě od zahájení trestního stíhání až po soudní řízení.

Stalking - nebezpečné pronásledování

Přestože se to může zdát vcelku nevinné, patří stalking mezi trestné činy a od roku 2010 má své pevné místo i v novém trestním zákoníku. Od nenápadného letmého sledování a „náhodných kontaktů“ se může stalking vyšplhat až k systematickému narušování soukromí, vyhrožování, strachu a bohužel výjimkou není ani fyzické napadení či vražda. Nemusí se jednat pouze o osobní setkání, ale i telefonáty, dárky, e-maily či další druhy nevyžádané pozornosti. V žádném případě se nemusí jednat pouze o celebrity - se stalkingem se v naší praxi setkáváme velmi často i v případech bývalých partnerů či kolegů.

Podvod, pomluvy, vyhrožování i křivé obvinění

Pomluvy i podvody mezi lidmi byly, jsou a bezesporu budou. Jedná se o nepříjemné zkušenosti, které člověka zamrzí a chce se jim bránit, podobě jako v případě vyhrožování či křivého obvinění. Všechny tyto zmíněné a ještě mnohé další situace spadají mezi trestné činy.

Právní pomoc pro Náchod a okolí

Pokud jste se setkali s nějakým trestným činem a chcete bránit sebe nebo své okolí, obraťte se na nás - pomůžeme vám podat trestní oznámení a staneme se vaší oporou nejen v oblasti práva.

Máte nějaké otázky? Potřebuje poradit nebo zkonzultovat vaši situaci? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám nabídneme naše bohaté zkušenosti i právní pomoc. Advokátní kancelář sídlí v Náchodě a právní služby poskytujeme klientům i v okolních městech.