Pracovní právo

S pracovním právem se setká každý z nás. Student, který jde na brigádu, zaměstnanec při podepisování pracovní smlouvy a především zaměstnavatel. Práva a povinnosti vycházející z pracovního práva se počítají na stovky a vztahují na všechny. Patří mezi ně například bezpečnost práce, nárok na dovolenou, příplatky, výše mzdy, cestovní náhrady, pracovní náplň i rizika, která práce obnáší.

Zákoník práce a s čím vám pomůžeme

Zákoník práce řešíme z pohledu zaměstnance i zaměstnavatele. Pomůžeme vám sepsat či zkontrolovat pracovní smlouvu i výpověď, sestavíme vám vnitřní předpisy firmy a zkonzultujeme s vámi všechny nejasnosti. Věnujeme se také pracovněprávním sporům, jako je například podání výpovědi v nesouladu se Zákoníkem práce, pracovní úrazy, náhrada škody při výkonu zaměstnání či odškodnění zaměstnance.

Náležitosti pracovní smlouvy

Málokoho baví pročítat paragrafy a podrobné podmínky pracovní smlouvy. Pokud jste na tom také tak, nebo je vám právní oblast cizí, nechte si smlouvu od nás sepsat nebo zkontrolovat. Projdeme s vámi zásadní body a upozorníme vás na možná úskalí. Mezi samozřejmé náležitosti pracovní smlouvy patří označení smluvních stran, druh práce, místo výkonu a den nástupu do práce.

Ukončení pracovního poměru

Ukončení pracovního poměru bývá v nemálo případech problémové. Setkáváme se v naší praxi s případy, kdy byla dána zaměstnanci výpověď protizákonně nebo je neplatná. I ze strany zaměstnance nejsou výjimkou problémy s ukončením pracovního poměru či s následným zpětným vymáháním mzdy.

Čím dříve řešíte, tím více šetříte

Nabízíme právní poradenství pro zaměstnance i zaměstnavatele, kterým zajistíme kompletní právní agendu. Zkontrolujeme pracovněprávní dokumenty před jejich podepsáním, upozorníme vás na nejasnosti s doporučíme vás lepší řešení. Všem našim klientům doporučujeme kontrolu smluv, ať už se týkají jakékoliv oblasti - jakmile dokument podepíšete, již se velmi špatně řeší náprava.

Čím dříve s námi nejasnosti či problémy zkonzultujete, tím dříve a snadněji je můžeme vyřešit, čímž si ušetříte mnoho času, stresu i financí při případném sporu.

Pro více informací či sjednání schůzky nás neváhejte kontaktovat.